Strona główna
|
Mapa serwisu
|
Kontakt
Element wykonany w technologii Flash. Do prawidłowego działania zainstaluj FlashPlayer
Strona główna
szukaj
 
Odwiedziło nas
Łącznie3994002 osób
W 2015 roku1152392 osób
W Grudniu 2034 osób
Dzisiaj2034 osób

Ankieta
Który element w działalności MKS powinien być najważniejszy?
sieć połączeń
kultura kierowców
jakość autobusów
dużo ulg w ofercie
cena biletów
wspólny bilet z MPK
dostępność biletów
Głosuj
2013-02-21
Autoreklama: czytelnicy w wieku od 7 do 70 lat

 

    Będziemy nieskromni. Portal internetowy Urzędu Gminy Trzebownisko bije wszelkie rekordy popularności. W okresie ostatnich kilku miesięcy prawie dwukrotnie zwiększyła się liczba jego Czytelników. Także bezstronny obserwator zauważy: strona główna portalu oferuje szeroką gamę informacji potrzebnych mieszkańcom i przyjaciołom naszej gminy. To najbardziej kolorowy i dynamiczny serwis gminny w powiecie. Gdy doceni się jeszcze wiejski portal internetowy NASZE TRZEBOWNISKO, firmowany przez miejscowe Stowarzyszenie, to nie sposób zaprzeczyć, iż gmina Trzebownisko dorobiła się własnych „przekaźników” na profesjonalnym poziomie. Nic więc dziwnego, że chcą je oglądać i czytać nie tylko ludzie młodzi, w naturalny sposób oswojeni z internetem, ale też ich rodzice a nawet dziadkowie.


    Świadczy o tym m.in. ogromna popularność szkoleń z zakresu obsługi komputera organizowanych dla osób dorosłych. W przeciągu ostatnich 3 lat, z inicjatywy gminnego Stowarzyszenia KGW przeprowadzono już dwa cykle takich szkoleń dla wiejskich gospodyń. Środki na ich realizację pochodzą z funduszy unijnych. W ub. sobotę, 16 lutego, w Domu Ludowym w Nowej Wsi  uczestnicy II edycji odebrali dyplomy  ukończenia zajęć.
 


    Prezentując fotki z tego spotkania dodajmy jeszcze kilka interesujących informacji. Panie a także panowie (zagorzali fani KGW) pod kierunkiem fachowca od informatyki Wojciecha Rewaka, przyswoili sobie podstawową wiedzę umożliwiającą obsługę PC w warunkach domowych, również w zakresie poczty elektronicznej oraz korzystania z sieci globalnej Internetu.    Lucyna Mieszek, specjalistka ds. środków zewnętrznych w UG mogła z zadowoleniem stwierdzić: - Zainteresowanie projektem „Komputer od podstaw” przeszło nasze oczekiwania. W ramach II edycji planowaliśmy przeszkolić 50 osób. Udało się objąć zajęciami 60 osób, w tym 7 panów. Zajęcia odbywały się w 6 grupach 10 – osobowych. Korzystaliśmy z szkolnych pracowni komputerowych w Zaczerniu, Nowej Wsi, Jasionce, Łące i Trzebownisku. Koszt projektu to 48 tys. złotych, w tym 15 proc. środków pochodzi z budżetu państwa, zdecydowana większość z Europejskiego Funduszu Społecznego.    Wszyscy zainteresowani akcentują potrzebę kontynuacji tego typu inicjatyw. – Komputer jest częścią życia naszej młodzieży. Wiedzę na ten temat wynoszą młodzi ze szkoły. Nam, dorosłym nie było to dane. A przecież nie chcemy być gorsi w dostępie do szybkiej informacji – mówi pani Maria. - Dziś bez możliwości „buszowania w sieci” człowiek może poczuć się „intelektualnym kaleką”. Teraz już nie będę zmuszona prosić syna, teraz sama siądę przed monitorem i zaglądnę na stronę gminnego portalu…
    Gośćmi sobotniego spotkania byli: szefowa Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Trzebownisko Teresa Pieczonka i wójt gminy Józef Fedan. Doceniając społeczne oczekiwania i autentyczne zapotrzebowanie dorosłych mieszkańców na media internetowe, wójt zadeklarował pomoc w organizacji tego typu szkoleń również w przyszłości. Na to muszą znaleźć się środki…    Na terenie gminy przybywa operatorów łączy internetowych. Nowe inwestycje prowadzi Spółdzielnia Telekomunikacyjna WIST a także firma MTKomp. Do części sołectw dotrze niebawem m.in. sieć światłowodowa, umożliwiająca rozwój telewizji internetowej i przekaz w najwyższej jakości HD. Szerokopasmowy Internet obejmie też tereny gminy, dotąd z różnych względów pozbawione takich łączy, chodzi zwłaszcza o sołectwo Stobierna. Zanosi się również na to, iż już niebawem powstaną warunki do uruchomienia samorządowej telewizji internetowej. Tego nie ma nawet wielki Rzeszów. Gmina Trzebownisko może być pierwsza!


                                
Przygotował: Ryszard Bereś
Publikacja: Joanna Rewak  
Ogłoszenia
 
Urząd Gminy Trzebownisko 36-001 Trzebownisko 976 | poczta@trzebownisko.pl
created by iNetServis