Strona główna
|
Mapa serwisu
|
Kontakt
Element wykonany w technologii Flash. Do prawidłowego działania zainstaluj FlashPlayer
Strona główna
szukaj
 
Odwiedziło nas
Łącznie3984700 osób
W 2015 roku1143090 osób
W Listopadzie 105802 osób
Dzisiaj1218 osób

Ankieta
Który element w działalności MKS powinien być najważniejszy?
sieć połączeń
kultura kierowców
jakość autobusów
dużo ulg w ofercie
cena biletów
wspólny bilet z MPK
dostępność biletów
Głosuj
2013-08-20
Spotkajmy się w Łukawcu na dożynkach gminnych!

W sobotnie popołudnie na stadion w Łukawcu zjadą się grupy wieńcowe ze wszystkich sołectw naszej gminy. Jak każe tradycja, czas żniw zakończy święto plonów. W bieżącym roku, gospodarzem gminnych dożynek będzie właśnie społeczność Łukawca. Imprezie towarzyszyć będzie konkurs wieńca dożynkowego, którego inicjatorem i organizatorem jest od lat Gminny Ośrodek Kultury. Od godz. 15 delegacje poszczególnych sołectw prezentować będą swe wieńce a także różne zwyczaje towarzyszące żniwom i świętu plonów.

O godz. 16.30 na Łukawskim stadionie odprawiona zostanie msza święta polowa w intencji rolników i mieszkańców gminy, którą poprowadzi ksiądz biskup Jan Wątroba. Ma być to pierwsza oficjalna wizyta nowego rzeszowskiego ordynariusza w gminie Trzebownisko.

 

Po poświęceniu wieńców przewidziano wystąpienia okolicznościowe, a następnie występy różnych zespołów artystycznych, zarówno folklorystycznych jak i muzyki współczesnej. Wieczorem przewidziano radosny festyn i zabawę dyskotekową. Zapraszając na tegoroczne dożynki, publikujemy zdjęcia przypominające dożynki gminne 2012, które odbyły się w Trzebownisku. 

Materiał opracował: Ryszard Bereś

Publikacja: Lucyna Mieszek  
Ogłoszenia
 
Urząd Gminy Trzebownisko 36-001 Trzebownisko 976 | poczta@trzebownisko.pl
created by iNetServis