Strona główna
|
Mapa serwisu
|
Kontakt
Element wykonany w technologii Flash. Do prawidłowego działania zainstaluj FlashPlayer
Nasza gmina » Sport i rekreacja » Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzebownisku
szukaj
 
Odwiedziło nas
Łącznie3992315 osób
W 2015 roku1150705 osób
W Grudniu 347 osób
Dzisiaj347 osób

Ankieta
Który element w działalności MKS powinien być najważniejszy?
sieć połączeń
kultura kierowców
jakość autobusów
dużo ulg w ofercie
cena biletów
wspólny bilet z MPK
dostępność biletów
Głosuj
2011-03-03
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzebownisku z siedzibą w Nowej Wsi

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzebownisku podnosi walory rekreacyjne  Gminy, przyczynia się do rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży oraz umożliwia rozgrywanie zawodów sportowych. Ośrodek prowadzi działalność sportową w obiektach: krytej pływalni „Fala”, hali tenisowej z zapleczem oraz na boiskach zewnętrznych. Wymienione wyżej obiekty są w pełni przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
 

Image
Kryta pływalnia FALA (fot. Marcin Kozioł)

Kryta pływalnia „Fala” posiada oprócz dużej niecki o wymiarach 12,5 x 25m i głębokości 1,2 - 1,8m, małą nieckę o wymiarach 6 x 12,5m i głębokości 0,9m, oraz nieckę hamowni zjeżdżalni z balkonem widokowym. Duży basen posiada sześć pasów do pływania, zaś mały wyposażony jest w atrakcje wodne (gejzer powietrzny, masaż karku, hydromasaże, sztuczny nurt).
Obiekt krytej pływalni wyposażony jest także w: saunę parową, saunę suchą i dwa solaria: stojące i leżące. Istnieje możliwość wynajęcia sali konferencyjno - sportowej w celu prowadzenia zajęć sportowo - rekreacyjnych (nauka tańca, balet itp.) oraz prowadzenie szkoleń i konferencji. Na piętrze budynku znajdują się pomieszczenia siłowni wyposażone w specjalistyczny sprzęt sportowo-rehabilitacyjny firmy YORK. Składają się na niego bieżnia, rowerki, orbitrek, a dodatkowo również atlasy, ławeczki oraz standardowy sprzęt do uprawiania kulturystyki.


Kryta pływalnia FALA - basen sportowy fot. Marcin Kozioł

Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje (zróżnicowane w zależności od wieku i sprawności fizycznej uczestników) zajęcia FITNESS. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z aqua aerobiku prowadzone w wodzie ze specjalnym sprzętem sportowym przy muzyce.

Szczegóły dot. zajęć FITNESS

  

 

  Hala tenisowa fot. D.Hartman

W grudniu 2010r. został oddany do użytku drugi obiekt na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji tj. hala tenisowa z zapleczem. W hali mieszczą się dwa korty tenisowe  z profesjonalną nawierzchnią, zgodną z normami Międzynarodowych Związków Tenisowych. Obydwa korty posiadają tę samą nawierzchnię, dlatego też możliwe jest rozgrywanie na nich zawodów, a nawet turniejów tenisowych o randzie Grand Prix. Zaplecze hali dostosowane jest  także do zabezpieczenia imprezy o tej randze. Ponadto obiekt ten jest doskonale przygotowany do prowadzenia szkółek tenisowych. Budowa hali tenisowej wraz z zapleczem i infrastrukturą zewnętrzną została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Regulamin i rezerwacja kortów

Gmina dysponuje również terenami wokół basenu i kortów, które przeznaczone są na działalność sportową. Obecnie dostępne są 2 boiska do piłki plażowej, plac zabaw dla dzieci „OLEŃKA” (dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z działania „Odnowa i Rozwój Wsi”) oraz kompleks boisk ORLIK 2012 (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne z zapleczem).

  

  Kompleks boisk ORLIK - boisko piłkarskie fot. M. Kozioł

Regulamin i rezerwacja biosk ORLIK

Od lipca 2007 roku Ośrodek Rekreakcji i Sportu w Trzebownisku z siedzibą w Nowej Wsi jest członkiem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej. Polski Klub Infrastruktury Sportowej realizuje i upowszechnia ''Program na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce'' zainicjowany i realizowany przez miesięcznik ''Kalejdoskop Budowlany'' (obecnie ''Builder'') pod patronatem i we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu, Polskim Komitetem Olimpijskim, Stowarzyszeniem Architektów Polskich, urzędami marszałkowskimi oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Dane adresowe:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzebownisku
z/s w Nowej Wsi
Nowa Wieś 387
36-001 Trzebownisko

tel. 17-77-13-120, fax. 17-77-13-122

tel. korty 17-77-22-007
e-mail: basen@trzebownisko.pl

www.basen.trzebownisko.pl

 

 
Ogłoszenia
 
Urząd Gminy Trzebownisko 36-001 Trzebownisko 976 | poczta@trzebownisko.pl
created by iNetServis