Strona główna
|
Mapa serwisu
|
Kontakt
Element wykonany w technologii Flash. Do prawidłowego działania zainstaluj FlashPlayer
Aktualności » Dzień w Gminie
szukaj
 
Odwiedziło nas
Łącznie3990046 osób
W 2015 roku1148436 osób
W Listopadzie 111148 osób
Dzisiaj951 osób

Ankieta
Który element w działalności MKS powinien być najważniejszy?
sieć połączeń
kultura kierowców
jakość autobusów
dużo ulg w ofercie
cena biletów
wspólny bilet z MPK
dostępność biletów
Głosuj
2008-08-26
IV Konkurs Wieńca Dożynkowego

 W dniach 16-17 sierpnia b.r. odbyły się Dożynki Gminne w Wólce Podleśnej.16 sierpnia  w godzinach popołudniowych zorganizowano blok zabaw dla dzieci. Gry i konkursy przeprowadziła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszył się salon gier wirtualnych zorganizowany przez  Piotra Lecha.
Sobotni wieczór zakończył się dyskoteką dla młodzieży.
17 sierpnia  w Wólce Podleśnej odbył się IV Gminny Konkurs Wieńca Dożynkowego. Organizatorem święta plonów był Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku oraz Samorząd Wiejski w Wólce Podleśnej.
    Imprezę rozpoczęło o godz. 15.00  przemówienie  Sołtysa wsi pana Tadeusza Barana i przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich pani Celiny Baran. Częścią artystyczną „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” w wykonaniu młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przygotowaną przez Renatę Jakubowską wprowadzono w atmosferę uroczystości dożynkowych.
W prezentacji konkursowej wzięło udział 11 grup  wieńcowych: 10 z gminy Trzebownisko oraz 1 z Medyni Łańcuckiej – gmina Czarna. Komisja konkursowa w składzie: Damian Drąg –historyk, etnograf –przewodniczący, Teresa Pieczonka – przewodnicząca Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Trzebownisko, Małgorzata Kowal - przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych Rady Gminy Trzebownisko wytypowała na Wojewódzki Przegląd Wieńca Dożynkowego wieniec z Nowej Wsi, a na Dożynki Województwa Podkarpackiego wieńce z Trzebowniska i Wólki Podleśnej. Po ogłoszeniu wyników  konkursu poświęcenia darów i wyrobów piekarskich dokonał Ks.Waldemar Dopart – Proboszcz Parafii w Wólce Podleśnej. Podziękowania dla wszystkich rolników za trud ich pracy przekazali: wójt gminy Trzebowniski – Józef Fedan, wójt gminy Czarna – Edward Dobrzański i poseł na Sejm RP  - Jan Tomaka. Potem koncertowały zespoły: Łukawianie z kapelą ludową, kapela cygańska Staszka Derenia i Viva Mirage ze Lwowa.

 FOTOGALERIA:

   

   

   

   

 

 
Publikacja: agata  
 
Ogłoszenia
 
Urząd Gminy Trzebownisko 36-001 Trzebownisko 976 | poczta@trzebownisko.pl
created by iNetServis